Formula Student Czech Republic
Partners

Partners

General Partner

Škoda Auto

Škoda Auto a.s.

Imagine that a car composed of components that you created has just got off the line. The feeling is priceless! Become a part of Škoda Auto and shape our cars, from headlights to radiators, chassis and wheels. Or, say, improve the production line and plan production, and streamline automation or logistics. Join us in exploring the possibilities of Industry 4.0. Imagine having the entire Volkswagen Group at your fingertips – a car is the product of a team effort and it is a joy to create.
Modern work environment, professional approach, meaningful work as well as personal and professional growth opportunities will make sure, that you become a real star in your profession “under the wings of the Škoda arrow”.

Join us and kick off our career race at Škoda Auto – skoda-kariera.cz

Category Partners

TÜV SÜD

Společnost TÜV SÜD v oblasti automobilového průmyslu působí více než sto let a ve střední Evropě navazuje na činnost Ústavu pro výzkum motorových vozidel (ÚVMV). Vycházíme z našich zkušeností a přinášíme inovativní řešení nejvyšší úrovně. Poskytujeme ucelené služby pro výrobce vozidel i komponentů, instituce veřejné správy, majitele vozidel, prodejce, autoservisy a společnosti zabývající se správou vozového parku. Naše nabídka sahá od konzultací přes testování vozidel až k jejich certifikaci.
Portfoliem našich služeb se zaměřujeme na zdokonalování výrobních procesů, vývoj nových technologií a změny v preferencích spotřebitelů. To všechno s cílem kontinuálně zvyšovat bezpečnost a kvalitu výrobků. Projekt Formula Student je skvělým ztělesněním našeho cíle, a proto ho opakovaně podporujeme. Jsme hrdi, že letos můžeme být partnerem seriálu na závodech v Hradci Králové. Naši specialisté budou v rolích technických a odborných komisařů hodnotit technickou úroveň jednotlivých monopostů a věříme, že i tímto způsobem budeme moci předat naše zkušenosti budoucím inženýrům.

Valeo

Valeo is a technology company and has been investing in the Czech Republic since 1995, continuously creating highly qualified jobs. We design innovative products and systems that contribute to the reduction of CO2 emissions, the improvement of vehicle performance and the development of autonomous driving. We have one of the best equipped development centers located in Prague. There, they are working on active protection and driving comfort functions, which eventually lead to autonomous cars. All developed functions are carefully tested at the Valeo polygon in Milovice, Central Bohemia. At the same time, we have five production plants in the Czech Republic: in Humpolec, Rakovník, Žebrák and Podbořany. There we manufacture air conditioning units, compressors, heat exchangers, control panels and components for clutch hydraulics. Today, Valeo has become a key player and is one of the biggest employers in the automotive industry in the country with 4,000 employees in five locations. The journey to us begins by choosing a job opportunity at valeo.jobs.cz. Get to know us more at www.valeo.com/cs/ceska-republika

Partners

ČAS

Česká automobilová společnost je nevýdělečnou organizací spojující inženýry a techniky pracující v automobilovém průmyslu a příbuzných oborech v České republice. Společnost má více než padesátiletou historii a je národní společností FISITA, členem Českého svazu vědeckotechnických společností a Sdružení automobilového průmyslu.

Continental

Continental develops pioneering technologies and services for sustainable and connected mobility of people and their goods. Founded in 1871, the technology company offers safe, efficient, intelligent and affordable solutions for vehicles, machines, traffic and transportation.

The product portfolio of Czech manufacturing locations ranges from vehicle electronics, break systems or washer systems to tires and luxurious seat systems. Products from Czech Republic are enabling mobility all over the globe.

Digiteq Automotive

Digiteq Automotive je dceřinou společností firem ŠKODA AUTO a.s. a CARIAD. To z nich dělá 100% člena koncernu Volkswagen a umožňuje jim podílet se na projektech různých koncernových značek. Posledních 21 let mění svět mobility a díky chytrým řešením ho dělají intuitivní, bezpečnější a komfortnější. V Digitequ proměňují vozidla v počítače na kolech – interagující s posádkou a propojené prostřednictvím funkcí a aplikací se světem okolo.

Eaton

V Roztokách vyvíjíme inovace, které pomáhají zlepšit kvalitu života i životního prostředí. Evropské inovační centrum založené v roce 2012 se zaměřuje na to, aby výrobky a služby společnosti Eaton byly efektivnější, bezpečnější a udržitelnější. Naše centrum je součástí globální skupiny Corporate Research and Technology a hraje klíčovou roli v oblasti výzkumu a vývoje v naší společnosti.

Naše týmy se specializují na elektrotechniku, hydrauliku a strojírenství a zajišťují podporu pro zákazníky po celé Evropě, Blízkém východě a Africe. Mezi naše specifické oblasti zájmu patří hnací ústrojí vozidel, průmyslová automatizace, rozvod energie, hydraulika, elektronika a IT. Zrychlujeme inovace napříč naším portfoliem tím, že spojujeme síly se širokou škálou vládních, průmyslových a akademických partnerů.

Forvia

Jako Forvia Group jsme sedmý největší světový hráč v oblasti automobilových technologií a vznikli jsme spojením dvou společností FAURECIA a HELLA. S více než 300 průmyslovými areály a 77 výzkumnými a vývojovými centry a 150 000 zaměstnanci, ve 40+ zemích, poskytujeme jedinečný a komplexní přístup k výzvám automobilového průmyslu dneška a zítřka. Naším posláním je inspirovat bezpečnější, pohodlnější, přizpůsobenější a udržitelnější mobilitu. Plně se angažujeme, abychom dosáhli úplné spokojenosti zákazníků. V našem nepřetržitém úsilí jde o dokonalost, rychlost a kvalitu. Naše transformace pokračuje a pozitivně ovlivňuje svět. Pracujeme na výzvách, na kterých záleží. Ve FORVIA v České republice je jednou z naších hlavních strategii právě strategie náboru, rozvoje a budování kariéry mladých talentů. Sídlíme ve vícero krajích napříč celou ČR a to konkrétně v plzeňském, jihočeském, středočeském, pardubickém, olomouckém a taky ostravském kraji.

Gerrett Motion

Garrett is one of the automotive industry’s most iconic brands, supplying cutting-edge technologies to nearly every major vehicle manufacturer in the world. Recognized for more than 65 years for its ground-breaking turbochargers, Garrett is today leading the breakthrough of new electric boosting applications and software solutions that will further advance motion.

GARRETT in the Czech Republic

Present in the Czech Republic for 16 years, Garrett currently employs hundreds of highly skilled engineers at its R&D, and software development sites in Brno and Prague. Working on innovative solutions in the field of turbochargers, electric boosting and automotive software, Garrett’s Czech Republic employees have been responsible for dozens of recognized patents and innovative solutions for boosting technologies supporting both gasoline and diesel engines.

With expertise in a broad range of areas, Garrett’s Czech Republic based R&D operations are a valuable contributor to the company’s innovation portfolio of turbocharger and electric products covering passenger and commercial vehicles as well as motorsport programs worldwide.

IDIADA CZ, a.s.
English
Česky
English
English
Česky

We are one of the most experienced and strongest suppliers of complex development solutions in the automotive and engineering industry in the Czech Republic. We understand the development process from the first design and concept through calculations and construction to final testing. Our portfolio of services ranges from conceptual design to design for mass production, through a wide range of numerical simulations, and complete exterior and interior services including photorealistic visualization to component and life cycle testing. The headquarters of the parent company is in Spain, where a modern polygon and laboratories are built. In the Czech Republic, we employ over 250 engineers and technical specialists at our offices in Prague, Brno, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Liberec, Kvasiny, and Sokolov.

Patříme mezi nejzkušenější a nejsilnější dodavatele komplexních vývojových řešení v oblasti automobilového a strojírenského průmyslu v České republice. Rozumíme vývoji od prvního návrhu a zpracování konceptu přes výpočty a konstrukci až po finální zkoušky. Naše portfolio služeb sahá od koncepčních návrhů až po konstrukci pro sériovou výrobu, přes širokou škálu numerických simulací, kompletní služby v oblasti vnějšího povrchu exteriérů a interiérů vozů včetně jejich fotorealistické vizualizace až po komponentní a životnostní zkoušky. Sídlo mateřské společnosti je ve Španělsku, kde je vybudován moderní polygon a laboratoře. V České republice zaměstnáváme přes 250 inženýrů a technických specialistů na pobočkách v Praze, Brně, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Liberci, Kvasinách a Sokolově.

JM Autodíly

Společnost J+M autodíly byla založena v roce 2009 jako sdružení podnikatelů pod obchodním názvem J+M autodíly. Od roku 2013 je společnost vedena jako J+M autodíly, s.r.o. Firma J+M autodíly si zakládá na tom, že je ryze českou společností. Již od počátku se společnost zabývá prodejem náhradních dílů, autopříslušenství a garážové techniky pro osobní i nákladní vozy a motocykly. Dále se zabývá zásobováním autoservisů, karosářských dílen a prodejen autodílů. Mimo jiné se firma vyznačuje každoročním dynamickým růstem, individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a v neposlední řadě rozsáhlým sortimentem. Svým odběratelům nabízí cenové i bonusové akce, rozsáhlé bonus programy, možnost investic do dílenského vybavení a rekonstrukce objektů, splátkový prodej a IT zázemí. J+M autodíly díky kvalitní logistice nabízí svým zákazníkům až čtyři rozvozy denně s možností objednání do ranních hodin a s dodáním ten samý den. O zákazníky se stará profesionální tým obchodních zástupců, kteří rádi vyhoví individuálním potřebám svých klientů. V současnosti mohou zákazníci nalézt pobočky firmy již po celé České republice, od Aše po Zlín. Kontakty na všech 16 provozoven a další důležité informace o firmě a jejím sortimentu zákazník nalezne na webových stránkách www.jmautodily.cz.

V polovině roku 2017 se společnost J+M autodíly stala členem nadnárodní nákupní skupiny GROUPAUTO INTERNATIONAL, která působí na všech kontinentech a je jednou z nejrychleji rostoucích skupin na světě. Skutečnost, že je společnost členem této skupiny nikterak neovlivňuje její nezávislost, ale naopak napomáhá rozvoji a umožňuje přístup k nejnovějším technologiím. V rámci skupiny GROUPAUTO INTERNATIONAL společnost provozuje servisní síť EUROKONCEPT, která v současnosti čítá více než 6.000 opraven v Evropě a další desetitisíce autoservisů po celém světě.

Firma J+M autodíly každý rok organizuje zajímavé akce pro své zákazníky, několik desítek školení, nabízí více než šedesát prodejních akcí a odměňuje zákazníky hodnotnými dárky za nákupy. Jako první na trhu zavedla telematické zařízení G-CONNECT pro správu vozových parků a také kompletní fakturační a evidenční systém MECHANIC vytvořený na míru požadavkům autoservisů.

Společnost J+M autodíly se beze zbytku snaží naplnit své moto, které zní … vše pro auto a servis.

Kostal

Společnost KOSTAL Engineering CR, spol. s r.o. se zabývá vývojem mechatronických produktů v oblasti automotive. Vyvíjíme podvolantové moduly pro mnoho světově proslulých automobilek jako je VW, BMW, Volvo, Ford. Společnost je součástí nadnárodní skupiny KOSTAL se sídlem v Německu.

Skupina KOSTAL zaměstnává zhruba 19000 zaměstnanců ve 20-ti zemích světa, v našich 46 pobočkách. KOSTAL není pouze součástí automotive sektoru, ale také fotovoltaiky, průmyslové elektroniky a dalších. Jsme v denním kontaktu s kolegy s mnoha jiných zemí – především z Německa a Bulharska, ale i USA nebo Číny.

V Praze nás najdete hned vedle konečné stanice metra B u autobusového nádraží Zličín, takže je to k nám blízko ze všech směrů.

Do svého rozrůstajícího se týmu hledáme nové kolegy na pozice konstruktérů elektroniky a mechaniky, HIL testery, systémové inženýry a další. Pro vývoj softwaru využíváme programovací jazyk C a mechanické komponenty navrhujeme v CATII V5. Během rané fáze vývoje si pak můžete svůj návrh ověřit stavbou prototypu v nedaleké laboratoři.

Mezi naše benefity patří 25 dní dovolené, Multisport karta, stravenkový paušál, kryté parkování zdarma, firemní akce, ocenění seniority, příspěvek za doporučení nového kolegy, možnost částečné práce z domova a jiné.

Pokud byste se rádi o naší společnosti a možnostech spolupráce dozvěděli více, neváhejte se na nás obrátit na uvedených kontaktech – budeme se těšit. kostal.cz

Ricardo

Ricardo is a global strategic, technical and environmental consultancy. The company employs over 2,100 professional engineers, consultants and scientists who are committed to delivering outstanding projects focused on class-leading innovation in our core product areas of engine, transmission, vehicle, hybrid and electrical systems, environmental forecasting and impact analysis. Our activities cover a range of market sectors including passenger car, commercial vehicle, rail, defence, motorsport, motorcycle, off-highway, marine, clean energy and power generation and government. Our client list includes the world’s major transportation original equipment manufacturers, supply chain organisations, energy companies, financial institutions and government agencies.

Sick

From factory automation to logistics automation and process automation, SICK’s sensor solutions are keeping industry moving. As a technology and market leader, SICK provides sensor intelligence and application solutions that create the perfect basis for controlling processes securely and efficiently, protecting individuals from accidents, and preventing damage to the environment.

Profile and locations

SICK is one of the world’s leading solutions providers for sensor-based applications in the industrial sector. Founded in 1946 by Dr.-Ing. e. h. Erwin Sick, the company with headquarters in Waldkirch im Breisgau near Freiburg ranks among the technological market leaders. With more than 50 subsidiaries and equity investments as well as numerous agencies, SICK maintains a presence around the globe. SICK has more than 11,000 employees worldwide and a group revenue of around EUR 2 billion (fiscal year 2021).

STMicroelectronics

With a wide range of products, including microcontrollers, power and analog ICs, MEMS sensors, and imaging sensors, STMicroelectronics is dedicated to helping customers achieve their goals and create a better future for all. Through cutting-edge research and development, the company is at the forefront of emerging technologies that will shape the world in the years to come.

But STMicroelectronics is more than just a technology company. It is a community of professionals from diverse backgrounds who share a passion for excellence and innovation. With a commitment to sustainability and social responsibility, STMicroelectronics is also a great place to build a career that makes a positive impact on the world.

Visit us on FS Czech and discover the opportunities that STMicroelectronics and the semiconductor industry have to offer.

Techsoft

The whole team of TechSoft Engineering works closely with customers and prospects in Czechia and Slovakia since 1991 to help them to be competitive and truly innovative. TechSoft Engineering brings Simulation Driven Product Development based on Ansys simulation software while reducing costs, shortening development times, and increasing product performance.

More than 250 customers in Czechia and Slovakia are using Ansys solutions for the creation of complete virtual prototypes of complex products and systems where they are able to incorporate all the physical phenomena that exist in real-world environments.

As an Ansys Certified Elite Channel Partner TechSoft focuses mainly on software distribution, customer support, training, and corresponding services.

We are a company with certified professionals in the area of fluids, structures, electronics, optics, systems, functional safety, and embedded software.

WITTE Automotive
English
Česky
English
English
Česky

WITTE Automotive was founded in 1899 by Ewald Witte in Velbert, Germany. Today we develop and produce locking systems for cars and trucks. We consider ourselves as a world-class manufacturer of automotive components, but we are still a family-owned company with approximately 4,500 employees worldwide. Our products mainly include door handles, locks, handle reinforcements, hood and seat locks, trunk opening mechanisms including the automatic opening. Within WITTE Automotive, there are also smaller divisions such as WITTE:digital, which with its “start-up culture” tries to find new ways and technologies, for example in the carsharing sector.

WITTE Automotive has been operating in the Czech Republic since 1992. We have a large production plant and a large development center and professional shared services headquarters in Nejdek near Karlovy Vary, and another modern and highly automated production plant in Ostrov. We also have a development center at the University of West Bohemia in Plzeň, where mainly mechanical designers, project managers and development quality engineers are based. We also have a smaller development center focused on electronics in Prague. A few years ago, we joined the Institute of Microelectronic Applications (IMA) in Prague, which strengthens our know-how in the field of electronics.

Společnost WITTE Automotive byla založena v roce 1899 Ewaldem Wittem v německém Velbertu. V současné době se věnujeme vývoji a výrobě zamykacích systémů do osobních i nákladních aut. Považujeme se za světového výrobce automobilových součástek, ale stále jsme rodinnou firmou, která má celosvětově přibližně 4 500 zaměstnanců. Mezi naše produkty patří především dveřní kliky, zámky, výztuhy klik, kapotové a sedačkové zámky, mechanismy otevírání zavazadlového prostoru včetně automatického otevírání. V rámci WITTE Automotive působí i menší divize nazvaná WITTE:digital, která má za cíl hledat nové cesty a technologie např. v oblasti carsharingu. Tato divize si udržuje “startupovou kulturu” a zakládá si na inovativním přístupu založeném na nových nápadech.

V České republice působí WITTE Automotive od roku 1992. Velký výrobní závod a velké vývojové centrum a sídlo odborných sdílených služeb máme v Nejdku u Karlových Varů. Další moderní a vysoce automatizovaný výrobní závod se nachází ve městě Ostrov. Vývojové centrum máme také při Západočeské univerzitě v Plzni, kde sídlí především vývojáři z oblasti mechanické konstrukce, projektoví manažeři a vývojoví kvalitáři. Menší vývojové centrum zaměřené na elektroniku naleznete rovněž v Praze. Jako součást rozvoje WITTE Automotive jsme před několika lety získala majetkový podíl v Institutu mikroelektronických aplikací (IMA) v Praze, což vede k dalšímu posílení odborné znalosti a know-how v oblasti elektroniky.

How to become a sponsor?

If you see your brand in the world of Formula Student, contact us directly at the link below. Our committee is ready to introduce you to the possible forms of sponsorship and help you with great ideas to be a part of FS Czech all tailored to your company’s needs.