Formula Student Czech Republic
Partners

Partners

General Partner

Škoda Auto

Škoda Auto a.s.

Imagine that a car composed of components that you created has just got off the line. The feeling is priceless! Become a part of Škoda Auto and shape our cars, from headlights to radiators, chassis and wheels. Or, say, improve the production line and plan production, and streamline automation or logistics. Join us in exploring the possibilities of Industry 4.0. Imagine having the entire Volkswagen Group at your fingertips – a car is the product of a team effort and it is a joy to create.
Modern work environment, professional approach, meaningful work as well as personal and professional growth opportunities will make sure, that you become a real star in your profession “under the wings of the Škoda arrow”.

Join us and kick off our career race at Škoda Auto – skoda-kariera.cz

Category Partners

TÜV SÜD

Společnost TÜV SÜD v oblasti automobilového průmyslu působí více než sto let a ve střední Evropě navazuje na činnost Ústavu pro výzkum motorových vozidel (ÚVMV). Vycházíme z našich zkušeností a přinášíme inovativní řešení nejvyšší úrovně. Poskytujeme ucelené služby pro výrobce vozidel i komponentů, instituce veřejné správy, majitele vozidel, prodejce, autoservisy a společnosti zabývající se správou vozového parku. Naše nabídka sahá od konzultací přes testování vozidel až k jejich certifikaci.
Portfoliem našich služeb se zaměřujeme na zdokonalování výrobních procesů, vývoj nových technologií a změny v preferencích spotřebitelů. To všechno s cílem kontinuálně zvyšovat bezpečnost a kvalitu výrobků. Projekt Formula Student je skvělým ztělesněním našeho cíle, a proto ho opakovaně podporujeme. Jsme hrdi, že letos můžeme být partnerem seriálu na závodech v Hradci Králové. Naši specialisté budou v rolích technických a odborných komisařů hodnotit technickou úroveň jednotlivých monopostů a věříme, že i tímto způsobem budeme moci předat naše zkušenosti budoucím inženýrům.

Valeo

Jsme technologickou firmou. Navrhujeme inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a k vývoji autonomního řízení. Disponujeme jedním z nejlépe vybavených vývojových center nacházejících se v Praze. Tam se pracuje na funkcích aktivní ochrany i komfortu při řízení, které ve výsledku vedou k autonomním autům. Veškeré vyvíjené funkce se pečlivě testují na Valeo polygonu ve středočeských Milovicích. V České republice máme zároveň pět výrobních závodů: v Humpolci, Rakovníku, Žebráku a Podbořanech. Tam vyrábíme klimatizační jednotky, kompresory, výměníky tepla, kontrolní panely a komponenty pro spojkovou hydrauliku.
Cesta k nám začíná výběrem pracovní příležitosti na: prace.valeo.cz
Poznejte nás blíže na: www.valeo.cz

Partners

ČAS

Česká automobilová společnost je nevýdělečnou organizací spojující inženýry a techniky pracující v automobilovém průmyslu a příbuzných oborech v České republice. Společnost má více než padesátiletou historii a je národní společností FISITA, členem Českého svazu vědeckotechnických společností a Sdružení automobilového průmyslu.

Continental

Společnost Continental byla založena roku 1871 v německém Hannoveru a v současné době patří se svými více než 290 lokalitami ve 46 zemích světa a téměř 170 000 zaměstnanci mezi pět největších dodavatelů automobilového průmyslu. Výrobkové portfolio koncernu zahrnuje produkty v oblasti pneumatik, brzdových systémů, podvozkových komponentů, vozidlové elektroniky a specializovaných výrobků z pryže a elastomerů. Díky nejmodernějším technologiím, které společnost Continental využívá jak ve svých výrobcích, tak se svých výrobních procesech, přispívá ke zdokonalování jízdní bezpečnosti a k ochraně globálního klimatu.

Společnost Continental v České republice působí v závodech v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích a Trutnově. V České republice vyrábí mimo jiné palivové dopravní jednotky, interiérovou elektroniku, brzdové válce a posilovače brzd, trysky, čerpadla a pumpy, ventily, hadicové systémy, motory pro topení a pláště pneumatik pro osobní i nákladní automobily, pro autobusy a speciální stroje. Závod v Brandýse nad Labem se specializuje na výrobu rádií, multimediálních přístrojů, palubních přístrojů, ovládacích panelů klimatizací a palivových jednotek. Mezi jeho zákazníky patří automobilky po celém světě.

Devinn

Jsme DEVINN. Baví nás přemýšlet o složitých problémech a překonávat překážky, kterým čelí naši partneři i projekty, které sami vyvíjíme. Příběh naší společnosti začal v roce 2013, kdy tehdejší technický ředitel průmyslové firmy Luboš Hajský prodal svůj vlastnický podíl a založil se svou manželkou Věrou společnost zaměřenou na inovativní vývoj. Díky skvělému týmu specialistů na automotive a obnovitelné zdroje energie se nám podařilo navázat úspěšnou spolupráci se ŠKODA AUTO a stát se jejím stabilním vývojovým partnerem.

Část našich projektů tvoříme v našem sídle v Jablonci nad Nisou, od roku 2016 ale většina našeho vývoje probíhá v moderním Vývojovém centru Hračkárna v Mladé Boleslavi. Zde spatřila světlo světa řada našich vlastních vývojových a inovačních projektů včetně vodíkového zdroje energie H2BASE. A na dalších zajímavých projektech pracujeme.

Eaton

V Roztokách vyvíjíme inovace, které pomáhají zlepšit kvalitu života i životního prostředí. Evropské inovační centrum založené v roce 2012 se zaměřuje na to, aby výrobky a služby společnosti Eaton byly efektivnější, bezpečnější a udržitelnější. Naše centrum je součástí globální skupiny Corporate Research and Technology a hraje klíčovou roli v oblasti výzkumu a vývoje v naší společnosti.

Naše týmy se specializují na elektrotechniku, hydrauliku a strojírenství a zajišťují podporu pro zákazníky po celé Evropě, Blízkém východě a Africe. Mezi naše specifické oblasti zájmu patří hnací ústrojí vozidel, průmyslová automatizace, rozvod energie, hydraulika, elektronika a IT. Zrychlujeme inovace napříč naším portfoliem tím, že spojujeme síly se širokou škálou vládních, průmyslových a akademických partnerů.

Forvia

Jako Forvia Group jsme sedmý největší světový hráč v oblasti automobilových technologií a vznikli jsme spojením dvou společností FAURECIA a HELLA. S více než 300 průmyslovými areály a 77 výzkumnými a vývojovými centry a 150 000 zaměstnanci, ve 40+ zemích, poskytujeme jedinečný a komplexní přístup k výzvám automobilového průmyslu dneška a zítřka. Naším posláním je inspirovat bezpečnější, pohodlnější, přizpůsobenější a udržitelnější mobilitu. Plně se angažujeme, abychom dosáhli úplné spokojenosti zákazníků. V našem nepřetržitém úsilí jde o dokonalost, rychlost a kvalitu. Naše transformace pokračuje a pozitivně ovlivňuje svět. Pracujeme na výzvách, na kterých záleží. Ve FORVIA v České republice je jednou z naších hlavních strategii právě strategie náboru, rozvoje a budování kariéry mladých talentů. Sídlíme ve vícero krajích napříč celou ČR a to konkrétně v plzeňském, jihočeském, středočeském, pardubickém, olomouckém a taky ostravském kraji.

Gerrett Motion

Garrett je přední technologická a výrobní společnost s celosvětovou působností, kterou časopis Fortune řadí mezi stovku nejúspěšnějších firem. Je dodavatelem výrobků a služeb pro letectví, řídicích technologií pro budovy, domácnosti a průmysl, turbokompresorů a speciálních materiálů.

JM Autodíly

Společnost J+M autodíly byla založena v roce 2009 jako sdružení podnikatelů pod obchodním názvem J+M autodíly. Od roku 2013 je společnost vedena jako J+M autodíly, s.r.o. Firma J+M autodíly si zakládá na tom, že je ryze českou společností. Již od počátku se společnost zabývá prodejem náhradních dílů, autopříslušenství a garážové techniky pro osobní i nákladní vozy a motocykly. Dále se zabývá zásobováním autoservisů, karosářských dílen a prodejen autodílů. Mimo jiné se firma vyznačuje každoročním dynamickým růstem, individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a v neposlední řadě rozsáhlým sortimentem. Svým odběratelům nabízí cenové i bonusové akce, rozsáhlé bonus programy, možnost investic do dílenského vybavení a rekonstrukce objektů, splátkový prodej a IT zázemí. J+M autodíly díky kvalitní logistice nabízí svým zákazníkům až čtyři rozvozy denně s možností objednání do ranních hodin a s dodáním ten samý den. O zákazníky se stará profesionální tým obchodních zástupců, kteří rádi vyhoví individuálním potřebám svých klientů. V současnosti mohou zákazníci nalézt pobočky firmy již po celé České republice, od Aše po Zlín. Kontakty na všech 16 provozoven a další důležité informace o firmě a jejím sortimentu zákazník nalezne na webových stránkách www.jmautodily.cz.

V polovině roku 2017 se společnost J+M autodíly stala členem nadnárodní nákupní skupiny GROUPAUTO INTERNATIONAL, která působí na všech kontinentech a je jednou z nejrychleji rostoucích skupin na světě. Skutečnost, že je společnost členem této skupiny nikterak neovlivňuje její nezávislost, ale naopak napomáhá rozvoji a umožňuje přístup k nejnovějším technologiím. V rámci skupiny GROUPAUTO INTERNATIONAL společnost provozuje servisní síť EUROKONCEPT, která v současnosti čítá více než 6.000 opraven v Evropě a další desetitisíce autoservisů po celém světě.

Firma J+M autodíly každý rok organizuje zajímavé akce pro své zákazníky, několik desítek školení, nabízí více než šedesát prodejních akcí a odměňuje zákazníky hodnotnými dárky za nákupy. Jako první na trhu zavedla telematické zařízení G-CONNECT pro správu vozových parků a také kompletní fakturační a evidenční systém MECHANIC vytvořený na míru požadavkům autoservisů.

Společnost J+M autodíly se beze zbytku snaží naplnit své moto, které zní … vše pro auto a servis.

Kostal

Společnost KOSTAL Engineering CR, spol. s r.o. se zabývá vývojem mechatronických produktů v oblasti automotive. Vyvíjíme podvolantové moduly pro mnoho světově proslulých automobilek jako je VW, BMW, Volvo, Ford. Společnost je součástí nadnárodní skupiny KOSTAL se sídlem v Německu.

Skupina KOSTAL zaměstnává zhruba 19000 zaměstnanců ve 20-ti zemích světa, v našich 46 pobočkách. KOSTAL není pouze součástí automotive sektoru, ale také fotovoltaiky, průmyslové elektroniky a dalších. Jsme v denním kontaktu s kolegy s mnoha jiných zemí – především z Německa a Bulharska, ale i USA nebo Číny.

V Praze nás najdete hned vedle konečné stanice metra B u autobusového nádraží Zličín, takže je to k nám blízko ze všech směrů.

Do svého rozrůstajícího se týmu hledáme nové kolegy na pozice konstruktérů elektroniky a mechaniky, HIL testery, systémové inženýry a další. Pro vývoj softwaru využíváme programovací jazyk C a mechanické komponenty navrhujeme v CATII V5. Během rané fáze vývoje si pak můžete svůj návrh ověřit stavbou prototypu v nedaleké laboratoři.

Mezi naše benefity patří 25 dní dovolené, Multisport karta, stravenkový paušál, kryté parkování zdarma, firemní akce, ocenění seniority, příspěvek za doporučení nového kolegy, možnost částečné práce z domova a jiné.

Pokud byste se rádi o naší společnosti a možnostech spolupráce dozvěděli více, neváhejte se na nás obrátit na uvedených kontaktech – budeme se těšit. kostal.cz

Ricardo

Ricardo is a global strategic, technical and environmental consultancy. The company employs over 2,100 professional engineers, consultants and scientists who are committed to delivering outstanding projects focused on class-leading innovation in our core product areas of engine, transmission, vehicle, hybrid and electrical systems, environmental forecasting and impact analysis. Our activities cover a range of market sectors including passenger car, commercial vehicle, rail, defence, motorsport, motorcycle, off-highway, marine, clean energy and power generation and government. Our client list includes the world’s major transportation original equipment manufacturers, supply chain organisations, energy companies, financial institutions and government agencies.

Sick

From factory automation to logistics automation and process automation, SICK’s sensor solutions are keeping industry moving. As a technology and market leader, SICK provides sensor intelligence and application solutions that create the perfect basis for controlling processes securely and efficiently, protecting individuals from accidents, and preventing damage to the environment.

Profile and locations

SICK is one of the world’s leading solutions providers for sensor-based applications in the industrial sector. Founded in 1946 by Dr.-Ing. e. h. Erwin Sick, the company with headquarters in Waldkirch im Breisgau near Freiburg ranks among the technological market leaders. With more than 50 subsidiaries and equity investments as well as numerous agencies, SICK maintains a presence around the globe. SICK has more than 11,000 employees worldwide and a group revenue of around EUR 2 billion (fiscal year 2021).

Siemens

STMicroelectronics

With a wide range of products, including microcontrollers, power and analog ICs, MEMS sensors, and imaging sensors, STMicroelectronics is dedicated to helping customers achieve their goals and create a better future for all. Through cutting-edge research and development, the company is at the forefront of emerging technologies that will shape the world in the years to come.

But STMicroelectronics is more than just a technology company. It is a community of professionals from diverse backgrounds who share a passion for excellence and innovation. With a commitment to sustainability and social responsibility, STMicroelectronics is also a great place to build a career that makes a positive impact on the world.

Visit us on FS Czech and discover the opportunities that STMicroelectronics and the semiconductor industry have to offer.

Techsoft

The whole team of TechSoft Engineering works closely with customers and prospects in Czechia and Slovakia since 1991 to help them to be competitive and truly innovative. TechSoft Engineering brings Simulation Driven Product Development based on Ansys simulation software while reducing costs, shortening development times, and increasing product performance.

More than 250 customers in Czechia and Slovakia are using Ansys solutions for the creation of complete virtual prototypes of complex products and systems where they are able to incorporate all the physical phenomena that exist in real-world environments.

As an Ansys Certified Elite Channel Partner TechSoft focuses mainly on software distribution, customer support, training, and corresponding services.

We are a company with certified professionals in the area of fluids, structures, electronics, optics, systems, functional safety, and embedded software.

Uniqway